Корнинська сільська рада

Рівненська область, Рівненський район

інформація про стан організації поводження з відходами, характер впливу екологічних факторів на здоров'я

Відповідно Закону України № 1264  ст.55. Охорона навколишнього природного середовища від забруднення відходами

   Суб'єкти права власності на відходи повинні вживати ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для їх утилізації, знешкодження або розміщення.

   Здійснення операцій у сфері поводження з відходами дозволяється лише за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами на визначених місцевими радами територіях із додержанням санітарних та екологічних норм у спосіб, що забезпечує можливість подальшого використання відходів як вторинної сировини і безпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людей.

        Тверді побутові відходи (ТПВ)

     Екологічні стандарти, зокрема чистота повітря, води, якість продуктів харчування, є основою комфортного життя.

    Вислів «сміття – це гроші», який впродовж довгих років побутував у суспільстві, поступово замінюється розумінням того факту, що за чисте довкілля без звалищ, брудного повітря, та отруєних водойм необхідно платити.

    Екологічні проблеми України не унікальні, майже всі країни ЄС 30-40 років тому зіткнулися з чимось подібним і нині мають успішний досвід їх вирішення. Сьогодні екологічні стандарти, які діють в країнах ЄС, повинні стати для України безальтернативним дороговказом, оскільки дадуть можливість забезпечити якісний рівень життя через досягнення достатньо високих стандартів чистоти навколишнього середовища.

 Чому тверді побутові відходи (ТПВ) є шкідливими для довкілля і людини?

     ТПВ - це все, що ми викидаємо щоденно до сміттєвих баків, які стоять біля наших будинків. До потрапляння у смітник усі ці речі роблять наше життя комфортним і жодним чином нам не шкодять.

   Наразі в Україні лише у 496 населених пунктах на прибудинковій території встановлені контейнери для роздільного збору побутових відходів. Кількість діючих сортувальних ліній на полігонах – 21, у 14 населених пунктах вони ще будуються. Кількість заводів з перероблення побутових відходів – 1 (м. Рівне – цементний завод).    У Києві працює сміттєспалювальний завод; у Люботині та Харкові - сміттєспалювальні установки. На 9 полігонах облаштовано систему вилучення біогазу. Перевантажених сміттєзвалищ - 960 одиниць, а таких, що не відповідають нормам екологічної безпеки – 1138. 

     Поводження з ТПВ в Україні традиційно має такий алгоритм:

   Щоранку ми викидаємо все сміття в один великий контейнер поряд з нашим будинком.

   Сміттєвоз завантажує сміття до кузова і спресовує його у 4-5 разів за обсягом, у кузові сміттєвоза все змішується й утворюється мішанина.

  Сміття вивозять до найбільшого сміттєзвалища і там залишають без жодного подальшого перероблення.

   За декілька діб залишки їжі починають розкладатись (гнити), продукуючи оцтову кислоту.

    Суміш води та оцтової кислоти вступає в хімічні реакції з іншими частинами ТПВ, унаслідок чого утворюється отруйна рідка суміш з нестабільним хімічним складом, яку спеціалісти називають фільтратом.

    Газоподібні продукти розкладу ТПВ мають бридкий запах та негативно впливають на органи дихання людей, шкодять рослинам.

  Через 2-3 тижні після потрапляння ТПВ на звалище, унаслідок складних біохімічних реакцій, у товщі сміття утворюється біогаз, який у літній період може самозайматись, призводячи до горіння сміттєзвалищ.

   Під час горіння сміття у повітря потрапляють сотні видів шкідливих і небезпечних газоподібних сполук.

 Джерело інформації: http://www.ecoleague.net/

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь