Корнинський ліцей Рівненської районної ради Рівненської області імені Свіржевського Р.П.

Школу у селі Корнин було збудовано у 1934 р. Однак ще з 1917 року у селі Корнин діяла церковнао-приходська школа в якій навчалося 10-15 учнів з одним вчителем. Згодом була відкрита початкова школа, яка орендувала дві класні кімнати в будинку Мосійчука Івана. Працювали два вчителі. Директор школи Іван Шкурський. В 1934 році за кошти сіл Корнин, Квасилів та держави була збудована нова школа. У школі було 5 класів, до 1939 року всі вчителі були поляки, учнів 50-60 чол. З початком війни у 1941 році школу закривали.
       Після визволення с.Корнин у 1944 році знову відчинилися двері школи. Директором школи райво призначив Петрову Лідію Петрівну, вчителями стали К.Д. Дзвінкевич,випустила перших семикласників, О.О. Сирота, В.В. Ханенко, О.І. Голуб. В 1946 році була створена піонерська, а в 1949 – комсомольська організації. На початку 60-х років директом школи працював Слонець Іван Степанович. З 1971 року директором призначили Стрільчук Олену Романівну, а завучем Бенчука П.Я. Серед вчителів: Свирид В.І., Огненчук О.Д., Сидорчук А.А. З 1981 року – директором стає Буткевич Адам Іванович і до 1988 року завучем залишається Бенчук П.Я. За наступні роки у школі було багато чудових вчителів: Щуцька В.П., Габрилевич І.О., Лихуша Г.Л., Мичко Г.В., Копиловська В.А., Копиловський Г.А., Бабій В.С., Нестеренко М.В.та інші. Сьогодення нашої школи випало на складний час.
        Україна стала незалежною державою. Сталися зміни і в школі. У 1996 році Корнинська школа стала середньою школою. В 1997 році директором призначено Пасічнюка Б.В. В 1997-98 н.р. був перший випуск 1 класу. У класі було 16 учнів, класний керівник Ковальчук З.М. З 16 учнів двоє було з золотою медаллю: Моніч Катерина та Стельмах Мирослава, Одна срібна медаль у Гордійчук Ірини. Колектив школи, зокрема директор Пасічнюк Б.В. та завуч Колеснікова Н.П. дбають про те, щоб у складних економічних умовах давати учням максимум знань.

Реконструкцію школи розпочали у 2016 році. За кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), обласного та районного бюджетів.  До існуючого приміщення, добудували новий двоповерховий корпус. Після реконструкції будівля стала втричі більшою, а навчання має стати однозмінним.

«Відкриття нової школи. На фото: директор школи Борис Пасічнюк, голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрій Певелко та члени комітету.»

На 1-му поверсі розмістили п’ять навчальних класів, спортзал, гардероб. Тут же передбачили сучасні майстерні та простору їдальню. На 2-му – розташували вже 7 класів, учительську, бібліотеку та актову залу.

В 2018 році директором призначено Денисову Н.Л.-вчителя початкових класів. В школі почались проводити різні заходи обласного рівня.

"Вчитель року 2019р" учасники із Рівненського району та міста Рівного:

Вифлеємський вогонь миру принесли пластуни до Корнинського ліцею

Спільно з радою закладу учні Корнинського ліцею організували та провели свято "Зірка Вифлеєму".

Урочистий захід з нагоди святкування Дня соборності та Свободи

Пам'ять про героїв Крут у наших серцях.Таке відлуння залишила година пам'яті, проведена учнями 8, 9а, 9б класів. Класні керівники - Ковальчук З.М., Машта О.А., Місюра С.А.

Дитинство - це найяскравіший період у житті людини. Спогади дитинства залишаються на все життя. Тому важливо дарувати дітям позитивні емоції та враження.  Так у  Корнинському ліцеї проходив  КОЛЬОРОВИЙ тиждень (тиждень початкових класів).