Діяльність у сфері з поводження з ПВ

Санкціоновані сміттєзвалища на території Корнинської сільської ради відсутні.

На території Корнинської сільської ради заборонено спалювати опале листя, залишки сухої рослинності, тверді побутові відходи!!!

Рішення виконавчого комітету №60 від 14 квітня 2020 року

Умови проведення конкурсу щодо визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів

Рішення сесії сільської ради № 807 від 08.04.2020

Тариф на послугу з вивезення ТПВ становить з 1 особи 15 грн 00 коп на місяць.

Рішення виконавчого комітету  № 97 від 30.12.2020
Результати конкурсної комісії  щодо визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Корнинської сільської ради. Рішення виконавчого комітету №106 від 28 грудня 2021р

ФОП Боровик І.В. здійснює вивезення побутових відходів на території Корнинської сільської ради на період з «26» січня 2022 року по «26» січня 2026 року.

Рішення сесії сільської ради № 978 від 26 січня 2022року

ПРИМІТКА

• Договір  про надання послуг з вивезення побутових відходів укладається індивідуально між виконавцем послуг та власником домогосподарства.

• Графік вивозу ТПВ  (сміття):

с.Корни, с. Колоденка, с. Загороща - кожний четвер місяця;

с. Тайкури, с. Порозове - перший та третій понеділок місяця.

Контактний телефон виконавця послуг:  098 700 17 19

тел.  для довідок: (0362)- 205-332

ХАРАКТЕР ВПЛИВУ ЕКОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ЗДОРОВ'Я

Відповідно до Закону України № 1264  ст. 55. «Охорона навколишнього природного середовища від забруднення відходами» суб'єкти права власності на відходи повинні вживати ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для їх утилізації, знешкодження або розміщення.

Здійснення операцій у сфері поводження з відходами дозволяється лише за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами на визначених місцевими радами територіях із додержанням санітарних та екологічних норм у спосіб, що забезпечує можливість подальшого використання відходів як вторинної сировини і безпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людей.

Екологічні стандарти, зокрема чистота повітря, води, якість продуктів харчування, є основою комфортного життя. Екологічні проблеми України не унікальні, майже всі країни ЄС 30-40 років тому зіткнулися з чимось подібним і нині мають успішний досвід їх вирішення. Сьогодні екологічні стандарти, які діють в країнах ЄС, повинні стати для України безальтернативним дороговказом, оскільки дадуть можливість забезпечити якісний рівень життя через досягнення достатньо високих стандартів чистоти навколишнього середовища.

Чому тверді побутові відходи (ТПВ) є шкідливими для довкілля і людини?ТПВ - це все, що ми викидаємо щоденно до сміттєвих баків, які стоять біля наших будинків. До потрапляння у смітник усі ці речі роблять наше життя комфортним і жодним чином нам не шкодять.

Наразі в Україні лише у 496 населених пунктах на прибудинковій території встановлені контейнери для роздільного збору побутових відходів. Кількість діючих сортувальних ліній на полігонах – 21, у 14 населених пунктах вони ще будуються. Кількість заводів з перероблення побутових відходів – 1 (м. Рівне – цементний завод).    У Києві працює сміттєспалювальний завод; у Люботині та Харкові - сміттєспалювальні установки. На 9 полігонах облаштовано систему вилучення біогазу. Перевантажених сміттєзвалищ - 960 одиниць, а таких, що не відповідають нормам екологічної безпеки – 1138.

Поводження з ТПВ в Україні традиційно має такий алгоритм:

Щоранку ми викидаємо все сміття в один великий контейнер поряд з нашим будинком.

Сміттєвоз завантажує сміття до кузова і спресовує його у 4-5 разів за обсягом, у кузові сміттєвоза все змішується й утворюється мішанина.

Сміття вивозять до найбільшого сміттєзвалища і там залишають без жодного подальшого перероблення.

За декілька діб залишки їжі починають розкладатись (гнити), продукуючи оцтову кислоту. Суміш води та оцтової кислоти вступає в хімічні реакції з іншими частинами ТПВ, унаслідок чого утворюється отруйна рідка суміш з нестабільним хімічним складом, яку спеціалісти називають фільтратом.

Газоподібні продукти розкладу ТПВ мають бридкий запах та негативно впливають на органи дихання людей, шкодять рослинам. Через 2-3 тижні після потрапляння ТПВ на звалище, унаслідок складних біохімічних реакцій, у товщі сміття утворюється біогаз, який у літній період може самозайматись, призводячи до горіння сміттєзвалищ.

Під час горіння сміття у повітря потрапляють сотні видів шкідливих і небезпечних газоподібних сполук.

Джерело інформації: http://www.ecoleague.net/