Проєкти рішень сесії №н/в «Про затвердження правил утримання домашніх, свійських тварин, птиці, бджіл на території Корнинської сільської ради»
Скликання: | 8 |
Сесія: | - |
Тип документу: | Проєкти рішень сесії |
Дата: | 13.05.2025 |
Автор: | Корнинська сільська рада |
Номер документу: | н/в |
Назва документу: | Про затвердження правил утримання домашніх, свійських тварин, птиці, бджіл на території Корнинської сільської ради |
Прикріплені файли: |
|
ПРОЕКТ
КОРНИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Восьмого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
_____________ 2025 року № ____
Про затвердження правил утримання домашніх, свійських тварин, птиці, бджіл на території Корнинської сільської ради
Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про місцеве самоврядування України», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», наказу Міністерства охорони навколишнього середовища України від 02.06.2009 року № 264 «Методичні рекомендації з розробленням правил утримання домашніх тварин у населених пунктах», інших нормативно-правових актів та нормативних документів, на підставі висновків та рекомендацій постійної комісії з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища, Корнинська сільська рада
ВИРІШИЛА :
- Затвердити Правила утримання домашніх, свійських тварин, птиці, бджіл на території населених пунктів Корнинської територіальної громади, згідно додатку до рішення.
- Оприлюднити рішення згідно вимог чинного законодавства України.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійної комісії з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природнього середовища ( голова постійної комісії Мельник В.О.)
Сільський голова Роман ГОРБАТЮК-ВАСИЛЕЙКО
Додаток
до рішення сесії Корнинської сільської ради ____________ №____
Правила
утримання домашніх, свійських тварин, птиці, бджіл на території Корнинської територіальної громади
- Загальні положення
1.1. Правила утримання домашніх, свійських тварин, птиці, бджіл на території Корнинської сільської територіальної громади (надалі – Правила) розроблено з метою врегулювання відносин у сфері поводження з домашніми тваринами та птицею, забезпечення відповідного санітарного, екологічного та епізоотичного стану території Корнинської сільської територіальної громади відповідно до Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» та інших нормативно-правових актів та документів.
Правила – є нормативно-правовим актом, яким установлюються вимоги до утримання домашніх, свійських тварин, птиці, бджіл на території Корнинської сільської територіальної громади.
1.2. Правила поширюються на відносини, що виникають у зв’язку з утриманням домашніх тварин і птиці та поводженням з ними фізичних та юридичних осіб.
1.3. Суб’єкти господарювання, громадяни, іноземці, особи без громадянства – власники собак, котів, свійської худоби, птиці та бджіл зобов’язані дотримуватись санітарно-гігієнічних норм і правил їх утримання, визначених нормативно-правовими актами за умови обов’язкового забезпечення безпеки людей.
1.4. Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх, свійських тварин, птиці та бджіл зобов’язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.
1.5. Домашні тварини можуть належати на праві власності юридичній або фізичній особі, яка досягла 18 років і спроможна забезпечити належне утримання тварин відповідно до природних (фізіологічних) та видових потреб.
Для задоволення потреб власного виробництва, сировині тваринницького походження, отримання доходів до сімейних бюджетів від частки їх реалізації в особистих господарствах жителями Корнинської сільської територіальної громади (далі власників) утримуються різні види домашніх тварин і птиці.
1.6. Відповідальність за дії тварин несуть їх власники, особи, яким тварини належать на інших підставах, що не суперечать чинному законодавству, а також особи, які супроводжують тварину. Шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.
1.7. Правила базуються на наступних принципах:
- гуманного ставлення до тварин;
- участі органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, громадських організацій тощо та зацікавлених фізичних осіб у заходах щодо вирішення проблем, пов’язаних з утриманням тварин;
- обліку та регулювання чисельності тварин гуманними методами;
- обов’язкового виконання власниками тварин вимог цих Правил, а також ветеринарно-санітарних норм, забезпечення належного епізоотичного та санітарно-епідеміологічного стану у громаді;
- забезпечення належних умов для гармонійного співіснування людей та тварин на території Корнинської сільської територіальної громади.
- Визначення термінів
Гуманне ставлення до тварин - дії, що відповідають вимогам захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають доброзичливе ставлення до тварин, сприяння їх благу, покращання якості їх життя тощо;
Домашні тварини - корови, бики, коні, жеребці, птиця, собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі;
Сільськогосподарські тварини – тварини, що утримуються та розводяться людиною для отримання продуктів і сировини тваринного походження.
Утримання в домашніх умовах – це обмеження природної волі домашніх тварин, що виключає їх вільне переміщення за межами квартири, подвір’я, окремого будинку.
Притулки для тварин – неприбуткові установи, спеціально призначені та об лаштовані для утримання безпритульних тварин.
Безпритульні тварини – домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угрупування, здатні розмножуватися поза контролем людини.
Жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, у тому числі спричинило тілесні ушкодження, каліцтво чи загибель, нацьковування тварин одна на одну та інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення тварини напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин.
Потенційно небезпечні собаки – собаки, які належать до порід собак, визначених потенційно небезпечними, а також особини, які мають фенотипічні ознаки цих порід. Службові собаки та собаки бійцівських порід є джерелом підвищеної небезпеки.
Собаки, що визнані небезпечними – собаки, які незалежно від породи вже проявили неспровоковану агресію до людей і тварин, що підтверджено відповідним протоколом (актом), складеним з дотриманням вимог законодавства України.
Евтаназія – гуманні методи умертвіння тварин, що виключають їх передсмертні страждання.
Екскременти – відходи життєдіяльності тварин.
Інші поняття та терміни у цих Правилах вживаються у значенні, які наведені в Законах України «Про благоустрій населених пунктів» та «Про захист тварин від жорстокого поводження», а також Методичних рекомендаціях з розроблення правил утримання домашніх тварин у населених пунктах, затверджених наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 02.06.2009 № 264.
- Особливості утримання потенційно небезпечних домашніх тварин
3.1. Придбання порід собак, яких визнано потенційно небезпечними, дозволяється лише особам, які досягли 18-річного віку та пройшли спеціальне навчання у кінологічних організаціях. Особи, яким дозволено утримувати таких собак, повинні обов’язково бути членами кінологічних клубів та об’єднань і мати рекомендації від цих організацій.
- Особливості утримання сільськогосподарських тварин і птиці
4.1.На території приватних садиб допускається влаштування господарських будівель для утримання свійських тварин, при умові виконання вимог, викладених у ДБН Б 2.2.-12:2019.
Скарги на утримання на приватних подвір’ях свійських тварин розглядаються комісією, створеною розпорядженням сільського голови, за участі інших спеціалістів (представників інших організацій, установ тощо) за їх згодою.
У ході роботи комісії розглядаються плани земельних ділянок, та технічна документація на забудову. На планах повинні бути вказані господарчі будівлі для утримання тварин.
У випадку їх відсутності на затверджених планах земельних ділянок та технічних паспортах на домоволодіння, наявність цих господарських приміщень вважається самовільною забудовою.
4.2. Юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані:
зареєструвати продуктивних тварин у відповідних закладах;
утримувати у чистоті приміщення для тварин і птиці та прилеглі до них території;
проводити профілактичні заходи боротьби з мухами та гризунами двічі на рік (восени та весною), та поточні (при виявленні шкідників);
виконувати законні вимоги уповноважених представників державних органів та органу місцевого самоврядування щодо здійснення протиепізоотичних заходів та/або заходів карантину тварин, включаючи обмеження на переміщення тварин та/або осіб, що мали контакт з хворими тваринами або з тваринами, щодо яких є підозра на захворювання на хворобу, що підлягає повідомленню, та інших ветеринарно-санітарних заходів;
негайно інформувати уповноважених представників державних органів та органу місцевого самоврядування про раптову загибель тварин, підозру на захворювання або виявлення хвороби, що підлягає повідомленню, або поведінку тварин, яка їм не властива;
перед переміщенням тварин з потужностей (об’єктів), де вони утримуються, отримати від уповноважених представників державних органів та органу місцевого самоврядування дозвіл на їх переміщення;
доставляти тварин у визначене місце або забезпечувати належні умови за місцем утримання тварин для проведення ветеринарного огляду, діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення;
у разі необхідності забезпечувати надійну фіксацію тварини при проведенні маніпуляцій, транспортування (доставки) відібраних зразків тканин, крові та інших матеріалів для діагностичних аналізів;
виконувати всі вказівки ветеринарного лікаря з проведенням заходів, необхідних для попередження заразних захворювань тварин та птиці;
у будівлях утримання худоби, де відсутня каналізація, встановити непроникний рідино-збірник із герметичною кришкою;
завозити на територію Корнинської сільської територіальної громади сільськогосподарських тварин та птицю за наявності ветеринарного свідоцтва;
проводити забій сільськогосподарських тварин тільки на організованих забійних пунктах. Забій птиці та кролів, які належать громадянам, може проводитися подвірно з обов’язковою очисткою і дезінфекцією місця забою, фізичним особам, для власного споживання, дозволяється здійснювати забій великої худоби на території своєї присадибної ділянки.
Трупи підлягають утилізації в установленому порядку.
4.3. Власникам сільськогосподарських (продуктивних) тварин та птиці забороняється випасати їх на вулицях , парках, алеях, на територіях будь якого комунального закладу громади та забороняється випускати без догляду на вулицях населених пунктів громади.
- Особливості утримання бджіл у населених пунктах
5.1. Законом України «Про бджільництво» передбачено, що земельні ділянки надаються пасічникам для зайняття бджільництвом у порядку, встановленому Земельним кодексом України та Законом України «Про оренду землі».
Стаціонарні пасіки фізичні та юридичні особи розміщуються на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно - санітарних правил.
Згідно Додатку №5 до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоровя України від 19.06.1996р. №73 розміри санітарно-захисних зон від сільськогосподарських підприємств та прирівняних до неї бджільницьких об’єктів до житлової забудови становлять 300 метрів.
Розміщення й облаштування пасік визначено «Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл», яка затверджена наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини 30.01.2001р. №9 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.02.2001 №131/5322, далі (Інструкція). Згідно Інструкції Пасіку розміщують на сухих, захищених від вітру місцях на відстані не ближче 1 км. від тваринницьких і птахівницьких будівель і 5км. від воскопереробних заводів, підприємств кондитерської і хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів та інших джерел мікрохвильового випромінювання.
Територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами Державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади, а саме Корнинською сільською радою.
5.2. У приватному секторі:
5.2.1. Бджолині вулики повинні розташовуватися не ближче 10 метрів від межі території і відокремлені від сусідських угідь високими заростями, спорудами або суцільним парканом заввишки 2,5 м. для підвищення рівня льоту бджіл. Ділянка під пасіку розраховується з розрахунку 6 м2 на 1 бджолосім’ю та 10 метрів до кордону з наступною ділянкою. Якщо присадибна ділянка примикає до дитячого садку, школи, лікарні – то будиночки бджіл повинні знаходитися не ближче 100 м від них;
5.2.2.Кількість бджіл, яке може належати одному жителю в будь-якому населеному пункті громади, регламентується цими Правилами. При визначені розміру площі під пасіку розраховується, що на одну бджолину сім’ю потрібно 30-35 м2 , залежно від способу розміщення бджіл.
5.2.3. Рій – власність бджоляра, тому його господар несе матеріальну відповідальність за збиток, який комахи завдадуть сусідові. Якщо нашкодив рій бджіл декількох бджолярів, то збиток розподіляється між пасічниками в рівній кількості.
5.2.4. У кожного бджоляра повинен бути ветеранорно - санітарний паспорт на кожну пасіку.
5.2.4. Якщо у власника п’ять і більше бджолиних будиночків, розташованих з порушенням цих Правил і від жителів громади надійшла скарга на власника бджіл, власник пасіки повинен вивозити бджіл.
5.2.5. У районах, куди передбачається вивезти бджіл, вибирають місця для розміщення пасік, з урахуванням потреби їх віддалення одна від одної й від місцевих пасік на відстань не менше 3-5 км, з’ясовують ветеринарно-санітарний стан місцевих пасік і джерел водопостачання.
- Обов’язки та права власників домашніх та інших тварин
5.1. З метою забезпечення відповідної санітарної культури, очищення, прибирання вулиць, висадки квітів, збереження інших зелених насаджень, впорядкування пам’ятних місць, місць масового відпочинку людей, власники тварин, птиці, собак і котів зобов’язані дотримуватися певних правил.
5.1.1. Особи, які утримують домашніх тварин та птицю, зобов’язані:
заводити домашніх тварин і птицю виходячи з наявних умов їх утримання та догляду;
забезпечувати тваринам необхідні умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог чинного законодавства;
дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримуються домашні тварини (місце постійного утримання), та норм співжиття;
забезпечувати своєчасне надання домашнім тваринам ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо);
реєструвати тварин згідно вимог законодавства;
випасати тварин та вигулювати птицю тільки у відведених для цього місцях – громадських, індивідуальних огороджених толоках, індивідуальних подвір’ях, інших дозволених місцях. Випасання тварин має проводитись під доглядом власників або осіб, з якими власники дійшли згоди (договору, домовленості) щодо випасання тварин (погоничі, пастухи, тощо);
не допускати бездоглядного бродіння худоби вулицями, скверами, кладовищами Корнинської сільської територіальної громади, в місцях, облаштованих для відпочинку людей, на території дитячих ігрових майданчиків, шкільного двору, знищення та забруднення худобою газонів, клумб, пошкодження зелених насаджень, посівів сільськогосподарських підприємств, громадян, незібраного врожаю сільськогосподарських культур;
буйних з проявами агресії до людей, особливо дітей, тварин (биків, жеребців, інших) утримувати тільки на стійлі;
не допускати забруднення приміщень, сходових клітин та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях екскрементами тварин;
прибирати екскременти за своїми тваринами;
у разі неможливості подальшого утримання тварини передати її за можливістю у власність до іншої особи або до спеціалізованого притулку;
власники зобов’язані дбати про безпеку належних їм тварин щодо інфекційних захворювань, насамперед захворювань, небезпечних для здоров’я людей. У відповідності з ветеринарно-санітарними вимогами власники мають періодично піддавати власних тварин ветеринарно-діагностичним та клінічним обстеженням, профілактичним вакцинаціям та обробкам;
здійснювати перевезення домашніх тварин усіма видами транспорту загального користування з додержанням правил, чинних на цьому виді транспорту, з обов’язковим забезпеченням безпеки людей;
особа, яка супроводжує домашню тварину, зобов’язана забезпечити безпеку супроводженої домашньої тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння нею шкоди, дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних засобів, шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою. При супроводженні домашніх та інших тварин не допускається залишення їх без нагляду. Супроводжувати тварину може особа, яка досягла 14-річного віку;
негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам та негайно доставляти домашню тварину, яка вчинила такі дії, у ветеринарну установу для огляду;
регулювати приплід тварин, у тому числі шляхом стерилізації;
у разі захворювання тварини або птиці, власник зобов’язаний повідомити про це працівників установи державної ветеринарної медицини, до зони обслуговування якої належить, неухильно виконувати усні або письмові вказівки ветеринарного спеціаліста щодо організації проведення лікування, вимушеного забою чи утилізації трупа тварини, птиці;
у разі смерті тварини у місячний термін повідомити заклад, який видав реєстраційне посвідчення, для внесення змін до загальної бази даних домашніх тварин;
дотримуватися вимог цих Правил, вимог нормативно-правових актів, ветеринарних та санітарних норм, не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб, не створювати загрози для безпеки людей, а також іншим тваринам.
5.2. Власники собак та кішок окрім зазначених вище вимог повинні:
починаючи з 2-місячного віку незалежно від породи собаки здійснити вакцинацію проти сказу;
тримати сторожових собак на прив’язі, або у вольєрі, або лише в закритих дворах із висотою огорожі, що виключає можливість їх втечі на вулицю. Про наявність таких собак застерігати написом біля входу на територію об’єкта;
виводити собак з житлових та ізольованих приміщень і територій на вулиці, місця загального користування на повідку і в наморднику. Без намордника можна вигулювати лише собак дрібних та декоративних порід;
не з’являтися з собаками у приміщеннях шкіл, дитячих садочків, клубів, магазинів, адміністративних будівель, тощо.
5.3. Власники великої та дрібної рогатої худоби, свиней та коней вимог повинні:
утримувати худобу у приміщеннях або загонах, передбачених для їх утримання, розташованих не ближче ніж 15 м від жилих приміщень і не менш ніж 50 м від дитячих, лікувальних та харчових закладів (ДБН Б 2.2.-12:2019);
своєчасно проводити ветеринарний огляд худоби на наявність відповідних захворювань (бруцельоз, лейкоз, сказ, туберкульоз, ящур, сибірська виразка) та здійснювати необхідні щеплення;
випас худоби проводити лише у відведених для цих цілей місцях під наглядом відповідальної особи (пастуха, погонича тощо), який несе відповідальність за збереження і цілісність ввіреного йому поголів’я;
здійснювати складування кормів, гною і компосту тільки на території присадибної ділянки, у винятковому випадку на відведеній органом місцевого самоврядування земельній ділянці з обов’язковим виконанням протипожежних, санітарних, ветеринарних і естетичних правил і норм;
забій худоби, свиней, коней проводити тільки в спеціально обладнаних для цього забійних пунктах (на майданчиках) або на території особистих домоволодінь, при цьому виключаючи попадання забійних відходів на вулиці, провулки та інші території населеного пункту.
5.4. Власники дрібних тварин та птиці повинні:
утримувати дрібних тварин та птицю в спеціально обладнаних відповідно до санітарних та ветеринарних норм приміщеннях або загонах, які виключають їх проникнення на територію сусідніх ділянок та домоволодінь;
випускати птицю за територію присадибної ділянки забороняється;
вигул водоплавної птиці проводити тільки на природних водоймах або на штучно створених в межах присадибної ділянки водоймах. Створення штучних водойм і загонів за межами присадибної ділянки заборонено;
вигул водоплавної птиці до природних водойм і назад здійснювати під наглядом її власника або відповідальної особи.
5.5. Власники домашніх тварин мають право на території присадибної земельної ділянки за умови, якщо її огорожа забезпечує ізоляцію тварини на цій території:
утримувати домашніх тварин (собак) з метою охорони об’єктів будівництва, територій підприємств, установ, організацій за умови наявності обладнаних приміщень або на прив’язі, в тому числі юридичні особи за умови наявності погодження зі службою ветеринарної медицини та відмітки про щорічне щеплення проти сказу для охорони – в обладнаних приміщеннях або на прив’язі;
утримувати домашніх тварин (собак) без поводків і намордників під час оперативного використання правоохоронними органами, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках;
навчати тварин без повідків і намордників на майданчиках для дресирування за визначеними навчальними програмами та вигулювати їх на пустирях або зонах для вигулу, спеціально відведених для цієї мети.
5.6. Власникам домашніх тварин забороняється:
утримувати домашніх тварин в місцях загального користування;
у стані алкогольного сп’яніння вигулювати домашніх тварин;
вигулювати собак без повідків і намордників у невизначених спеціально для цього місцях;
приводити домашніх тварин (окрім тих, які використовуються для здійснення супроводу – собак-поводирів) у приміщення магазинів (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об’єктів громадського харчування, освіти та культури, на територію дитячих майданчиків, інші місця загального користування;
доручати вигул домашніх тварин особам, яким не виповнилося 14 років, психічно хворим, визнаним недієздатними або фізично неспроможними керувати твариною;
розводити тварин з уродженими патологіями, що спричиняють їм страждання, та зі спадково закріпленою агресивністю;
жорстоко поводитися з ними, залишати бездоглядними або знищувати їх;
наносити тваринам побої, травми з метою їх примушування до виконання будь-яких вимог;
використовувати оснащення та інвентар, що травмують тварину при поводженні з нею;
проводити собачі бої або інші заходи, які допускають жорстокість стосовно тварини;
викидати трупи тварин у контейнери для збирання сміття;
інші дії чи бездіяльність, що суперечать принципам захисту тварин від жорстокого поводження.
5.7. За порушення правил утримання тварин, птиці, собак і котів, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою території населеного пункту власники тварин притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
- Профілактичні та протиепізоотичні заходи
7.1. Собаки, коти та інші тварини, які є переносниками сказу, незалежно від породи, починаючи з 3-місячного віку повинні щорічно в обов'язковому порядку бути щеплені проти сказу у закладах ветеринарної медицини або лікарів ветеринарної медицини, діяльність яких відповідно ліцензована.
7.2. У разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання власник повинен негайно ізолювати таку тварину і звернутися до ветеринарного лікаря.
Тимчасова ізоляція тварин може проводитись у встановленому порядку, якщо тварина є небезпечною для оточуючих.
7.3. У випадку укусу або травмування собакою чи іншої твариною людини, власник або постраждала особа повинні негайно інформувати заклади охорони здоров’я і ветеринарної медицини.
7.4. Про кожний випадок укусу домашніх собак та котів дикими тваринами, бездоглядними чи безпритульними собаками або котами, а також при підозрі захворювання тварин на сказ власник повинен негайно повідомляти установу ветеринарної медицини та ізолювати таких тварин.
- Транспортування домашніх тварин
8.1. Транспортування домашніх тварин (дрібних звірів і птахів у клітках, а також собак у намордниках за наявності повідків та котів з пред’явленням відповідних документів на них про реєстрацію) у громадському транспорті дозволяється:
– при відсутності знаку заборони при вході;
– на задній площадці транспортного засобу;
– для собак дрібних порід та котів у спеціальних контейнерах, що забезпечують надійну ізоляцію тварини, а також безпечні для її здоров’я умови;
– за умов дотримання громадського порядку та чистоти в місцях загального користування і гарантії безпеки іншим особам чи тваринам.
8.2. Під час транспортування тварини особа, яка її супроводжує, повинна упереджувати порушення санітарно-гігієнічних умов.
8.3. Під час транспортування тварини особа, яка її супроводжує, несе відповідальність за її життя та здоров’я.
- Дії, пов’язані з похованням або утилізацією трупів домашніх тварин
9.1. Власники загиблих домашніх тварини повинні у місячний термін письмово проінформувати про факт та причину смерті зареєстрованої тварини. Письмове повідомлення направляється в заклад, який здійснив реєстрацію домашньої тварини.
9.2. Не дозволяється викидати трупи тварин в контейнери для збору сміття.
9.3. Відшкодування витрат, пов’язаних з транспортуванням трупів тварин, їх похованням або утилізацією проводиться за рахунок власника домашньої тварини.
10. Контроль за додержанням цих Правил
10.1. Контроль за дотриманням вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів у цій сфері з боку Корнинської сільської ради здійснюють спеціально складена комісія та уповноважені на те посадові особи, які в разі виявлення адміністративних правопорушень у сфері утримання тварин складають приписи та протоколи з подальшим наданням їх на розгляд до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Корнинської сільської ради.
10.2. Територіальні органи Держпродспоживслужби ветеринарної медицини здійснюють контроль за додержанням юридичними та фізичними особами ветеринарно-санітарних вимог, забезпечують організацію проведення протиепізоотичних заходів.
10.3. Суб’єкти господарювання, фізичні особи здійснюють громадський контроль за додержанням цих Правил власниками тварин, забезпечують утримання підвалів, горищ та інших технічних приміщень у будинках закритими або відповідно обладнаними для запобігання проникненню до них тварин.
11. Порядок внесення змін та доповнень до Правил
Зміни та доповнення до цих Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення на сесії Корнинської сільської ради у відповідності до чинного законодавства.
12. Відповідальність за порушення Правил
За порушення цих Правил, вимог нормативно-правових актів в даній сфері, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою території населеного пункту, прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб, а також створення загрози безпеці людей та інших тварин, власники тварин (винні юридичні і фізичні особи) притягуються до адміністративної відповідальності у відповідності до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Секретар сільської ради Оксана РОМАНЧУК