Сигнал «УВАГА ВСІМ»

ЩО РОБИТИ ПІСАЯ ОТРИМАННЯ СИГНАЛУ «УВАГА ВСІМ»

Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом кількох хвилин, це - попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ».

ЩО ТРЕБА РОБИТИ, ПОЧУВШИ ТАКИЙ СИГНАЛ:

• Увімкніть телебачення або радіо: інформація передається офіційними каналами протягом 5 хвилин після сигналу;
  • Прослухавши повідомлення, виконуйте інструкції;
  • Залишайте теле- і радіоканали увімкненими – через них може надходити подальша інформація, як уберегти себе і близьких
  • За можливості передайте отриману інформацію сусідам.

ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ МОЖЛИВІ ТАКІ ВАРІАНТИ ДІЙ:

ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА

При цьому необхідно:

• забезпечити герметичність приміщень - заклеїти рами вікон липкою полімерною стрічкою, завісити щілини у дверних отворах цільною тканиною, закрити вентиляційні отвори папером;
  • захиститись від поранень від уламків під час обстрілів – заклеїти вікна хрест-навхрест липкою полімерною стрічкою та перенести все найнеобхідніше, наприклад, до ванної, щоб не виходити з приміщен-ня під час обстрілу.

ПЕРЕЙТИ ДО УКРИТТЯ АБО ЕВАКУЮВАТИСЯ В ІНШИИ РАЙОН

Перед виходом з будинку перекрийте газ, електрику та воду, зачиніть вікна і вентиляційні отвори. Візьміть з собою засоби для захисту дихання і найнеобхідніші речі. Прямуйте до укриття або на збірний евакуаційний пункт. допоможіть тим, хто потребує допомоги.

Якщо ви не можете самостійно;“вийти з приміщення, вам необхідно вивісити за вікном або прив'язати до ручки вхідних дверей біле полотно - так, щоб його було ВИДНО з вулиці або в під'їзді. Повідомте про це сусідів.

ЩО ЩЕ НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ЕВАКУАЦІЮ ЗАЗДАЛЕГІДЬ:

• перевірте, чи включені ви і члени вашої сім'ї до списків на евакуацію;
  • знайте, у який спосіб ви евакуйовуєтесь - транспортом чи пішки;
  • перевірте адресу збірного пункту евакуації і час відправлення транспорту або пішохідної колони;
  • дізнайтеся про приймальний пункт евакуації або безпечний район, якщо це визначено завчасно.