Пам'ятка громадянам про основні вимоги пожежної безпеки у лісах та дії у разі їх виникнення

З настанням сухої погоди різко збільшується ймовірність виникнення пожеж в лісах, торфовищах на  полях. Як правило, причинами великих пожеж стають необачність громадян при поводженні з вогнем, зумисне спалення сухої трави, незагашені багаття  в лісі та дитячі пустощі з вогнем. При спалюванні трави на присадибних ділянках, територіях та угіддях  виникає загроза перекидання вогню на природні зони, залізничні колії, житлові  будинки. Спалювання сухої трави та листя спричинює більшість лісових пожеж. Щільна димова завіса може утворювати смог і надовго зависати у повітрі, погіршувати видимість на дорогах, що збільшує  ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Вирушаючи на відпочинок до лісу, варто пам’ятати: до біди може призвести залишене без нагляду багаття, розведений на торфовищах чи у хвойних лісах вогонь. Обирайте для відпочинку спеціально відведені зони на лісових узбіччях. Саме там передбачені місця для розкладання багаття.

Корнинська  сільська  рада нагадує про основні вимоги пожежної безпеки у лісах
та дії у разі їх виникнення:

• не залишайте вогнище без нагляду;
  • місце розпалювання вогню обкладіть камінцями чи обсипте землею (піском);
  • коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою, або засипайте землею.

Якщо Ви опинилися в осередку пожежі:

• не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень;
  • тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік, закривши голову і обличчя одягом – йдіть проти вітру;
  • гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками з дерев, заливаючи водою, засипаючи ґрунтом;
  • будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
  • особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, адже горіння торфу на поверхні не видно;
  • враховуйте, що там можуть створюватися глибокі прогари, тому рухайтесь, по можливості перевіряючи палицею глибину шару перед собою;
  • по можливості зателефонуйте 101 та повідомте місцеву пожежно-рятувальну службу про місце, розміри та характер пожежі.

СПАЛЮВАТИ СУХУ РОСЛИННІСТЬ ЗАБОРОНЕНО!

• Рішення виконавчого комітету №60 від 14 квітня 2020 року про заборону спалювання опалого листя, залишків сухої рослинності, твердих побутових відходів на території Корнинської сільської ради.