Корнинська сільська рада

Рівненська область, Рівненський район

Фонд соціального страхування України

Відновлення здоров`я застрахованих осіб – важливий напрямок діяльності Фонду соціального страхування України

Фото без опису

    Одним із важливих напрямків роботи Фонду соціального страхування України  (далі – Фонд) є забезпечення за рахунок  коштів  Фонду послугами з медичної реабілітації застрахованих осіб після перенесених захворювань та травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Мова йде про повну 100 відсоткову оплату реабілітаційного лікування застрахованих осіб ( які сплачують та/або  за яких сплачується єдиний соціальний внесок)  та членів їх сімей в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів Фонду.

     Застосування медичної реабілітації в умовах санаторно-курортних закладів допомагає якнайшвидше відновити  здоров`я та працездатність людини, зменшити показник первинної інвалідності, підвищити рівень життєдіяльності, а також скоротити терміни тимчасової непрацездатності.

       З 01 січня 2018 року механізм забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду соціального страхування України було реформовано та переведено на адресність за принципом «гроші ходять за людиною». Зокрема, застрахованим особам надано можливість самостійно вибирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування, путівки замінено на тристоронні договори, а право направляти пацієнтів для проходження ре6абілітації отримали всі заклади охорони здоров`я України, що мають стаціонар.

      Реформа дозволила охопити послугою працевлаштованих осіб, що мали до неї медичні покази, та забезпечити оперативність направлення на лікування.

    Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я. Фонд фінансує медичну реабілітацію за профілями:

  • нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
  • м`язово-скелетна реабілітація (підгострий період після ортопедичних, травматологічних операцій, ревматологічні захворювання, опіки);
  • кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркта міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
  • медико-психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції;
  • реабілітація після оперативних втручань на органах  зору;
  • реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
  • інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

    Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем та ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров`я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів. На час проходження реабілітації застрахованій особі надається листок непрацездатності, який фінансується Фондом з першого дня тимчасової непрацездатності до закінчення курсу лікування з метою компенсації втраченого заробітку.

     Таке адресне забезпечення застрахованих осіб передбачає підвищення якості надання послуг та збільшення кількості осіб, які зможуть відновити здоров`я за рахунок коштів Фонду, не витрачати при цьому власних коштів ні за отримання медичного висновку, ні за отримання реабілітаційних послуг в санаторно-курортному закладі відповідно до профілю, за яким особа направлена в санаторно-курортний заклад.

     Долучилися до роботи з направлення хворих на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів і працівники Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України у Рівненській області. У 2019 році  вже укладено 255 тристоронніх договорів, в т.ч.  1 договір для застрахованої особи, яка брала участь в антитерористичній операції у супроводі членів сім`ї (дружини та двоє дітей) за профілем медико-психологічна реабілітація, та 31 договір для дорослого і дитини (цукровий діабет), в тому числі одна застрахована особа з 2 дітьми.

     Скористуйтесь правом на послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду!

 

 

 

 

17 Жовтня, 2022 р., 16:29
    Рівненське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області забезпечує потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі – потерпілі особи) медичними та соціальними послугами з метою відновлення здоров’я потерпілих, повернення їх до повноцінного життя. Право на отримання медико-соціальних послуг за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі - Фонд) має кожна потерпіла особа за наявності визначеної потреби медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю. Забезпечення здійснюється впродовж дії висновку МСЕК до відновлення здоров’я потерпілої особи.
16 Вересня, 2022 р., 10:12
Відповідно статей 1, 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105) страховий випадок – це подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи на отримання відповідно до цього Закону матеріального забезпечення або послуг. Право громадян на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою діяльністю та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено Законом.
07 Червня, 2022 р., 14:23
      Враховуючи умови, в яких сьогодні перебуває країна та з метою реалізації прав на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованих осіб - громадян України, іноземців, осіб без громадянства та членів їх сімей, які проживають в Україні, в умовах воєнного стану Міністерством охорони здоров’я України прийнято рішення про продовження терміну обігу на території країни паперових бланків листків непрацездатності.
07 Червня, 2022 р., 12:42
У період дії воєнного стану в Україні трапляються випадки травмування (поранення) та загибелі громадян України, які сталися, або можуть статися під час виконання трудових (посадових) обов’язків в результаті ведення бойових дій.
11 Лютого, 2022 р., 14:36
Одним із важливих напрямів діяльності Фонду соціального страхування України є лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.           З 01 січня 2018 року набрав чинності новий Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування та/або реабілітаційної допомоги застрахованим особам та членам їх сімей після перенесених захворювань і травм у відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від 13 липня 2017 року № 39 (далі – Порядок № 39), яким передбачено адресне безкоштовне забезпечення реабілітацією, яке дає право самостійного вибору застрахованою особою санаторно-курортного закладу.
19 Листопада, 2021 р., 15:15
   Лікарняні і декретні допомоги фінансуються Фондом соціального страхування України у хронологічному порядку – залежно від дати отримання заяви-розрахунку від роботодавця. Тож і для паперових, і для електронних лікарняних саме дата подання заяви визначає отримання матеріального забезпечення.
05 Серпня, 2021 р., 16:10
Роз'яснення для страхувальників
26 Липня, 2021 р., 15:55
   Доводимо до вашого відома, що 04.06.2021 набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки», яким затверджено ряд документів, у тому числі цим наказом запроваджено перехідну модель роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності.
26 Липня, 2021 р., 15:52
    Реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів дозволяє швидше відновитись після важких захворювань, операцій і травм, а в деяких випадках уберегти від настання первинної інвалідності. Тому Фондом соціального страхування України приділяється велика увага реабілітаційному лікуванню застрахованих осіб і передбачені кошти на ці цілі.
10 Червня, 2021 р., 16:41
Довідка замість листка непрацездатності

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь