Корнинська сільська рада

Рівненська область, Рівненський район

Довідка замість листка непрацездатності

Дата: 10.06.2021 16:41
Кількість переглядів: 354

Довідка замість листка непрацездатності

 

Згідно з ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (зі змінами) (далі – Закон            № 1105) підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та надання матеріального забезпечення застрахованим особам у разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (далі – ЛН), а в разі роботи за сумісництвом – копія ЛН, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи.

Повноваження перевіряти правильність видачі та заповнення ЛН для прийняття рішення в призначенні або відмові в призначенні матеріального забезпечення застрахованим особам відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018             № 13, покладено на комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підприємства, установи, організації.

У зв’язку з відсутністю бланків ЛН медичні заклади замість ЛН видають застрахованим особам довідку ф. № 036/о.

Видана у закладі охорони здоров’я довідка є підтвердженням поважної причини про відсутність  працівника на робочому місці.

При обміні довідки про тимчасову непрацездатність на ЛН у бланку ЛН в правому верхньому кутку зазначається: «Замість довідки № __ від __», запис у графі «Звільнення від роботи» здійснюється одним рядком. Усі графи ЛН, окрім дати видачі і «Звільнення від роботи», заповнюються відповідно до записів у довідці, у тому числі позначки про порушення режиму хворим.

Після обміну застрахованою особою довідки на ЛН встановленого зразка і надання його роботодавцю комісія із соціального страхування приймає рішення про призначення матеріального забезпечення.

Підставою фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду є подана роботодавцем згідно з вимогами заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані суми за листками непрацездатності. Саме від дати її подачі, у першу чергу, залежить дата виплати.

Відповідно до Закону № 1105 одним із завдань Фонду соціального страхування України є здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження ЛН застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру ЛН, та здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду, які виплачуються на підставі ЛН.

       

                                                       

Сектор перевірки обґрунтованості

видачі листків непрацездатності

Рівненського відділення УВД ФССУ

у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь