Правила під час жнив
Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. У цей період найменша іскра чи кинутий недопалок можуть призвести до маштабної пожежі.
Корнинська сільська рада закликає населення та суб’єктів господарювання дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.
До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.
У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.
Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів – не ближче100 м. Ремонт збиральних машин і агрегатів за потребою допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.
Варто знати та дотримуватися правил протипожежного захисту не лише безпосередньо у польових умовах. Адже небезпека може чатувати і у місцях зберігання та переробки зерна.
Щороку перед початком збирання врожаю зерносклади та зерносушарні повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені несправності у їх протипожежному стані необхідно усувати до початку сушіння та приймання зерна.
Зерносклади слід розміщувати в окремо розташованих будівлях. Ворота в них повинні відчинятися назовні, нічим не захаращуватися. У разі завантаження складів зерном насипом відстань від верху насипу до горючих конструкцій покриття, а також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м. Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень не дозволяється: зберігати в купі із зерном небезпечні в пожежному відношенні матеріали, а також будь-яке устаткування; застосовувати в середині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигунами внутрішнього згоряння; застосовувати електропобутові та саморобні електронагрівні прилади; працювати на пересувних механізмах, коли зачинені ворота з обох боків складу; засипати зерно вище рівня транспортерної стрічки і допускати тертя стрічки об конструкції транспортера; розпалювати сушарки, які працюють на твердому паливі, за допомогою ЛЗР та ГР, а ті, що працюють на рідкому паливі, – за допомогою смолоскипів; залишати без нагляду працюючі зерносушки.
Відстань між складом зерна та пересувним сушильним агрегатом має бути не менше 10 м. Для запобігання утворенню застійних ділянок очищення завантажувально-розвантажувальних механізмів сушарки від пилу та зерна необхідно проводити через кожну добу її роботи. Дерев’яні конструкції (опори, галереї тощо) в середині зерноскладів, очисних та робочих башт повинні бути оброблені вогнезахисною речовиною.