ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА ПРИ УСИНОВЛЕННІ ДИТИНИ

Нормативні акти, якими регламентується надання допомоги:

• Закон України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” від 21.11.1992 № 2811-ХІІ;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”.

Умови отримання допомоги:

Підстава для отриманн допомоги:

Усиновлення дитини.

Перелік необхідних документів:

• Заява усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя - одного з них) за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015№ 441 (при  пред’явленні паспорта або іншого документа,  що посвідчує особу);

• копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини (з пред’явленням оригіналу);

• копія рішення суду про усиновлення дитини.

Спосіб подання документів:

Заява та документи, необхідні для призначення державної допомоги при усиновленні дитини (далі – допомога), подаються особою через уповноважених осіб виконавчого органу сільської ради чи поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості).

Перелік підстав для відмови у наданні допомоги:

Звернення за призначенням допомоги надійшло пізніше ніж через 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Способи отримання допомоги:

Допомогу можна отримати через виплатні об’єкти АТ „Укрпоштаˮ або через уповноважені банки, визначені в установленому порядку.