ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ

Нормативні акти, якими регламентується надання допомоги:

• Закон України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” від 21.11.1992 № 2811-ХІІ;
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”;
  • наказ Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015 № 441 „Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.04.2015 за № 475/26920;
  • наказ Міністерства охорони здоров’я України від 18.03.2002 № 93 „Про затвердження форм облікової документації щодо призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та інструкцій щодо їх заповнення”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09.04.2002 за № 346/6634.

Підстава для отримання допомоги:

Настання факту вагітності жінки.

Перелік необхідних документів:

• заява, яка формується після введення всіх необхідних даних у програмному комплексі "Соціальна громада" (далі – заява);
  • довідка, видана лікувально-профілактичним закладом, за формою № 147/о;

• довідка з основного місця навчання про те, що жінка навчається – для студентів;

• довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації – для жінок, звільнених з роботи;

• довідка центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна – для жінок, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;

• рішення про усиновлення чи встановлення опіки – для осіб, які усиновили чи взяли під опіку дитину протягом двох місяців з дня її народження.

Обов՚язково надавати для сканування оригінали документів.

Спосіб подання документі:

Заява та документи, необхідні для призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (далі – допомога), подаються особою через уповноважених осіб виконавчого органу сільсько ради або поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості).

Способи отримання допомоги:

Допомогу можна отримати через виплатні об’єкти АТ „Укрпоштаˮ або через уповноважені банки, визначені в установленому порядку.