ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ДИТИНСТВА АБО ДІТЯМ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Нормативні акти, якими регламентується надання допомоги:

• Закон України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” від 16.11.2000 № 2109-ІІІ ;
  • Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 79.

Умови отримання допомоги:

Підстава для отриманн допомоги:

• Встановлення інвалідності, визнання дитини з інвалідністю віком до 18 років.

Перелік необхідних документів:

• заява, яка формується після введення всіх необхідних даних у програмному комплексі "Соціальна громада" (при пред’явленні паспорта або іншого документа, що посвідчує особу);

• копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю віком до 18 років;

довідка з місця навчання із зазначенням перебування (неперебування) на повному державному утриманні.

Якщо із заявою звертається опікун або піклувальник, подається також:

• копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині з інвалідністю віком до 18 років опікуна (піклувальника);
  • копія рішення суду про визнання особи з інвалідністю з дитинства недієздатною;
  • копія рішення суду про призначення опікуна особі з інвалідністю з дитинства або копія документа, що підтверджує повноваження представника закладу (органу опіки та піклування), який виконує функції опікуна.

Одинокі особи з інвалідністю з дитинства II і III груп у своїй заяві про призначення державної соціальної допомоги особі з інвалідністю з дитинства або дитині з інвалідністю (далі – допомога) повідомляють про відсутність працездатних родичів (батьків, дітей), зобов’язаних за законом їх утримувати (незалежно від місця їх проживання)

Спосіб подання документів:

Заява та документи, необхідні для призначення державної допомоги подаються особою через уповноважених осіб виконавчого органу сільської ради чи поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості).

Перелік підстав для відмови у наданні допомоги:

• подання документів до заяви не в повному обсязі;
  • виявлення в поданих документах недостовірної інформації;
  • заява подана особою, яка не має права на призначення допомоги

Способи отримання допомоги:

Допомогу можна отримати через виплатні об’єкти АТ „Укрпоштаˮ або через уповноважені банки, визначені в установленому порядку.