Грошова компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації

Дата: 09.09.2021 15:49

З метою організації забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення інформуємо про застосування Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2021 № 321 (зі змінами, що набрали чинності 01.06.2021).

Пунктом 44 Порядку визначено, що виплата компенсації за технічні та інші засоби реабілітації здійснюється на підставі видаткової накладної (товарного чека), яка (який) підтверджує придбання виробу у підприємства, установи, організації, за фактичною вартістю виробу в розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики, в порядку черговості.

Після виплати особі з інвалідністю, законному представнику дитини з інвалідністю, учаснику антитерористичної операції компенсації (перерахунку коштів на спеціальний рахунок такої особи) територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів вносить інформацію про таку виплату до особової картки особи.

Рішення про компенсацію витрат приймається територіальним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів протягом не більше ніж 14 робочих днів з дня отримання видаткової накладної (товарний чек), про що робиться відповідна позначка в особовій картці особи із зазначенням дати відшкодування.

Оригінал видаткової накладної (товарного чека) для виплати компенсації передається органом соціального захисту населення (ЦНАП) до територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів протягом не пізніше ніж шість місяців з дати, зазначеної у видатковій накладній (товарному чеку).