ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, ЙОГО ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ТА/АБО РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ В МЕЖАХ ЗАКУПІВЛІ: UA-2021-12-15-003728-b.

Дата: 17.12.2021 11:43

Мета проведення закупівлі: У відповідності до умов 2.3. договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, споживач оплачує за розподіл (передачу) електричної енергії. З метою безперебійного надання послуг з розподілу електричної енергії об’єктам на території Корнинської сільської ради. Окрім того, відповідно до п. 1.21.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії на роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідних до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів.

Замовник: Корнинська сільська рада

Код за ЄДРПОУ: 04387243

Вид процедури: переговорна процедура

Ідентифікатор закупівлі: UA-2021-12-15-003728-b

Предмет закупівлі: Розподіл електричної енергії.

Вартість предмета закупівлі: 395 454,15  грн. з ПДВ. (Враховуючи, що на день проведення переговорів вартість становить 1,09180 грн.)

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі: загальний обсяг послуг 362203 кВт год. Строк надання послуг з 01.01.2022р. по 31.12.2022р. Місце поставки об’єкти на території Корнинської сільської ради

Підстава для публікації обґрунтування: Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. №631 та від 11 жовтня 2016 р. №710».

Існує потреба у забезпеченні безперебійного надання послуг об’єктам Корнинської сільської ради у 2022 році на розподіл електричної енергії. Згідно ч. 1 ст. 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі. Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону, в тому числі така процедура може бути застосована якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником; Беручи до уваги об’єктивну відсутність конкуренції на території Корнинської сільської ради Рівненського району Рівненської області щодо надання послуг з розподілу електричної енергії, єдиним можливим постачальником з розподілу електричної енергії являється ПрАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО». ПрАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» займає монопольне (домінуюче) становище на ринку постачання послуг з розподілу електричної енергії в межах мереж, що ним експлуатуються на території, в тому числі на території Рівненської області та є єдиним можливим оператором системи розподілу (за відсутності конкуренції з технічних причин) споживачам, мережі електропостачання яких приєднані до його мереж. Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від 13.11.2018 № 1413 «Про видачу ПрАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» ліцензії з розподілу електричної енергії», видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії за регульованим тарифом у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Рівненської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії з 01.01.2019 року. Згідно реєстру суб’єктів природних монополій НКРЕКП, розміщеного на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (https://www.nerc.gov.ua/reyestri-nkrekp/reyestri-subyektiv-prirodnih-monopolij-nkrekp; запис № 64 ) ПрАТ «Рівнеобленерго» (ідентифікаційний код / — 05424874), місце знаходження: вул. Князя Володимира, 71 м. Рівне, 33013) є суб’єктом природної монополії з розподілу електричної енергії на території Рівненської області. Частиною 2.1 розділом II Кодексу систем розподілу встановлено, що договір про надання послуг з розподілу електроенергії укладається між Оператором Систем Розподілу, що здійснює розподіл електроенергії на території ліцензованої діяльності та Користувачем. Таким чином, відповідно статті 40 Закону може бути застосована переговорна процедура закупівлі як виняток у зв’язку відсутністю конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником; Враховуючи відсутність конкуренції на дану закупівлю, згідно пункту 2 частини 2 статті 40 Закону необхідно провести саме з ПрАТ "РІВНЕОБЛЕНЕРГО", код ЄДРПОУ 05424874 адреса: Україна, 33013, Рівненська обл., місто Рівне, ВУЛ. Князя Володимира, будинок 71, тел. (0362) 694219.