Шукаємо кандидатів в патронатні вихователі!

Дата: 17.01.2022 13:25

Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї.

Кожна дитина потребує уваги, любові та піклування, можливість бути здоровою, мати все необхідне для навчання, розвитку. Це можуть забезпечити люблячі тато і мама. Та що робити в ситуації, коли батьки втратили роботу чи житло, хворіють або мають залежності, не вміють піклуватися про власних дітей, поводяться з ними жорстоко чи недбало, або залишають дітей без догляду? Саме такій дитині може тимчасово прийти на допомогу сім'я патронатного вихователя.

Головне завдання патронату – забезпечити дитині професійний сімейний догляд і виховання на період подолання її батьками складних життєвих обставин, що спричинили влаштування дитини під патронат чи пошук для неї нової родини.

Які діти потребують влаштування під патронат?

• підкинуті, безпритульні діти;
  • діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров'ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • діти, батьки яких або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті;
  • діти, батьки/законні представники яких потребують реабілітації, лікування в стаціонарі, подолання інших складних життєвих обставин, які впливають на їх спроможність піклуватися про власних дітей.

Кому громада може довірити дитину під патронат?

Патронатними вихователями можуть стати громадяни України, які:

• не були засуджені та/або позбавлені батьківських прав;
  • мають позитивний досвід виховання дітей;
  • відповідний стан здоров'я, що дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей за місцем фактичного проживання своєї сім'ї разом із добровільним помічником (дорослим членом цієї сім'ї);
  • готові пройти навчання за спеціальною тренінговою програмою для надання послуг з патронату над дитиною.

Що гарантує держава:

• допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом 2,5 прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць (3,5 прожиткові мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю);
  • грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
  • сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Якщо вас зацікавила дана інформація та виникло бажання стати патронатним вихователем, необхідно звернутися в службу у справах дітей Корнинської сільської ради за адресою: с. Корнин, вул. Центральна, 41 Б.