Про відповідальність за самовільний підпал стерні та сухої трави
Розпочались осінньо-польові роботи в полі, люди стали наводити лад на присадибних ділянках та городах, тощо. Проте невід’ємною частиною цього в населення є спалювання сухої трави та зілля, стерні та дрібного сміття.
Прикро, що деякі громадяни нехтують правилами пожежної безпеки і цим не лише додають роботи рятувальникам, а й шкодять довкіллю. Через чиюсь необачність невеликий вогник переростає у неконтрольовану пожежу, в якій гине все живе: від рідкісних рослин та комах, до птахів і звірів. І це вже не говорячи про їдкий дим, яким ми змушені будемо дихати зі шкодою для здоров’я.
Недбало кинутий недопалок цигарки, іскра від погано залитого багаття, небезпечні пустощі з вогнем також можуть стати причинами виникнення масштабних пожеж в природних екосистемах, ліквідовувати, які нерідко доводиться силами численних загонів аварійно-рятувальних підрозділів.
Тож закликаємо громадян не спалювати суху трав, стерню та сміття! Не завдавайте шкоди здоров’ю і навколишньому середовищу! Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.
Також нагадуємо, що бажання спалити сухостій може значно спустошити не лише флору та фауну, а й ваш гаманець! За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність.
Звертаємо вашу увагу, що 3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану., та у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
Якщо ви стали свідком загоряння на відкритій території – спробуйте погасити її самотужки з допомогою підручних засобів. Якщо пожежа набрала сили – терміново телефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101».